O stronie

Autor strony: Zapalony astronom amator oraz zdiagnozowany grafoman.

Treścią strony jest tematyka szeroko rozumianych kosmicznych podróży. Zawiera ona kilkadziesiąt moich artykułów, które były opublikowane w jednym z zamkniętych niedawno serwisów internetowych. Wszystkie uratowane publikacje prezentuje właśnie na tej stronie. Na wskutek szybkiej ewakuacji ich z likwidowanego serwera mogą wystąpić błędy w wyświetlaniu niektórych treści ale tak szybko jak się da będę wprowadzał poprawki.

Profil prezentowanych treści jest dwojaki (lub nawet trojaki). Po pierwsze koncepcje podróżowania przez przestrzeń kosmiczną w „klasyczny” sposób a po drugie ciąg wpisów zajmujących się właśnie tą przestrzenią i samą naturą rzeczywistości. Ostatnia kategoria to astronomia. Jest to mój sposób na kosmiczne podróże w zakresie znośnego budżetu (teleskop wychodzi taniej niż kosmodrom oraz jest ekologiczny)

Gatunek wszystkich tekstów to eseje i felietony. Przedstawiają moje subiektywne wyobrażenie na prezentowane sprawy i nie są oficjalną wykładnią jakiejkolwiek z omawianych dziedzin. Jeżeli interesuje cię coś bardziej przyziemnego i solidnie opracowanego to zapraszam na UndockingConfirm!– Jest to moja strona dotycząca historii załogowej astronautyki. Pierwsza i jedyna polska strona podejmująca w całości tą tematykę.

W kwestii praw autorskich. Wszystkie teksty są pisane przeze mnie i są objęte prawami autorskimi. Nie licząc paru zdjęć własnych wszystkie grafiki znalazłem w sieci i mają one swoich autorów. O ile niektóre miały ich jasno określonych  to duża część duplikowała się na dziesiątkach różnych stron. W pierwszym przypadku podaję autora jeżeli jest on znany. W drugim linkuję stronę z której grafikę zapożyczyłem. Część zdjęć nie była objęta prawami autorskimi jak w wypadku zdjęć rakiety N1.    

 

Orland Krzyżanowski

Wszelkie sugestie mile widziane. Kontakt: orland_k@o2.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s